EURO 2020 Polska umacnia się na czele grupy eliminacyjnej

EURO 2020 Coraz bliżej dla Polaków

Polacy coraz bliżej awansu na EURO 2020

Izraelowi marzyło się objęcie fotela lidera Grupy G, ale „Biało-Czerwoni” pokazali, że w tym gronie eliminacji do ME król jest tylko jeden i jest nim właśnie Polska. Po golach Krzysztofa Piątka, Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego i Damiana Kądziora posłali rywala na deski. Wrota do Euro 2020 mamy już uchylone – nad wiceliderem mamy pięć punktów przewagi, a nad trzecią Austrią – sześć.

Wystarczyło, że selekcjoner wyeliminował najsłabsze ogniwo w Macedonii Północnej – Przemysława Frankowskiego i zastąpił je bohaterem tamtego meczu Krzysztofem Piątkiem, a już gra Orłów z dramatycznie słabej zamieniła się na przyzwoitą, przechodzącą w dobrą.

Dobrym posunięciem było też ustawienie Piotra Zielińskiego na prawym skrzydle. Pomocnik Napoli miał tam więcej miejsca i mógł rozwinąć skrzydła. Dryblingiem, nieszablonowymi przyjęciami piłki robił wiatrak z przeciwników. Kluczem była też żelazna defensywa. Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i spółka ryglowali dostęp do własnej bramki. Zanim snajper Eran Zahavi zdążył złożyć się do przewrotki tuż przed przerwą, wyróżnił się żółtą kartką za uderzenie Piątka i zmarnowaną okazją z 24. min, gdy zablokował go Mateusz Klich. Poza tym od podań był odcięty. Próbował strzałów z dystansu Beram Kayal, ale bez powodzenia.

„Biało-Czerwoni” częściej atakowali skrzydłami, jednak najważniejszą akcję przeprowadzili środkiem. Robert Lewandowski dopieścił podanie w pole karne, Tomasz Kędziora przedłużył na prawo do Piątka, który petardą w górny róg pozbawił szans na obronę Ariela Harusha. Ależ to była szybka akcja i równie błyskawiczne kopnięcie „Pjony”!

Pierwszy kwadrans drugiej połowy dla Orłów był jak marzenie. Prostopadłe podanie „Krychy” na lewe skrzydło spowodowało, że „TurboGrosik” uciekł rywalom, zacentrował przed bramkę, a Sheran Yeini zagrał piłkę ręką. Tobias Stieler nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Robert Lewandowski w swoim stylu zaczarował bramkarza, który stał jak wryty, a „Lewy” kopnął w prawy róg i było 2-0.

Dwie minuty później „Lewy” rozegrał na prawo, Zieliński natychmiast posłał krzyżowe podanie do „Grosika”, który kopnął bez przyjęcia z lewej nogi i kozłująca piłka wpadła do siatki! Akcja „stadiony świata” i 3-0 dla „Biało-Czerwonych”.

Bezradnego rywala dobiła akcja rezerwowych. Arkadiusz Milik przechwycił złe podanie Harusha, podał do wbiegającego w szesnastkę Damiana Kądziora, który ze stoickim spokojem przyjął i podwyższył na 4-0. To pierwsze bramka skrzydłowego Dinama Zagrzeb w narodowych barwach. Tym pewnym zwycięstwem fakt zagrania w EURO 2020 jest już niemal pewny. Jednak eliminacje się nie skończyły i należy zachować koncentrację do samego końca.

El. EURO 2020 Polska 4-0 Izrael [Skrót meczu]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.